Kultura50-lecie Pożycia Małżeńskiego

W dniu 15 grudnia 2015 r. w domu weselnym „GrandViva” w Aleksandrii odbyła się uroczystość wręczenia „Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” organizowana przez tut. Urząd Stanu Cywilnego. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie to specjalne odznaczenie ustanowione w Polsce w 1960 roku, przyznawane przez Prezydenta RP, doceniające zgodność pożycia małżeńskiego, trud i wyrzeczenia dla dobra założonej pół wieku rodziny.

Więcej…
 

24 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

 

CHOĆ NA CHWILKĘ MOGLIŚMY ZAPOMNIEĆ O CODZIENNYCH OBOWIĄZKACH WSPÓLNIE ŚPIEWAJĄC POLSKIE KOLĘDY…

Prezentacje Stołów Bożonarodzeniowych w gminie Konopiska to już tradycja. Każdego roku możemy uczestniczyć w tej pięknej i wyjątkowej uroczystości.  13 grudnia w Gminnej Hali Sportowej organizatorami Stołów Wigilijnych było Gminne Centrum Kultury i Rekreacji  wraz z  Kołami Gospodyń Wiejskich z terenu gminy.

Więcej…
 

X Regionalna Prezentacja Stołów Wigilijno-Bożonarodzeniowych – Rędziny 2015

12 grudnia 2015r. w Rędzinach w Gminnej Hali Sportowej odbyła się X Regionalna Prezentacja Stołów Wigilijno-Bożonarodzeniowych w której uczestniczyło ponad dwadzieścia Kół Gospodyń Wiejskich z powiatów: częstochowskiego, myszkowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego i pajęczańskiego.  Organizatorami imprezy byli; Regionalny Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Częstochowie oraz Gmina Rędziny.

Więcej…
 

Otwarcie Świetlicy w Kopalni

To już kolejna inwestycja oddana w ostatnim czasie dla lokalnej społeczności. Tym razem to mieszkańcy Kopalni mogą cieszyć się wyremontowanym pomieszczeniem świetlicy wiejskiej. Świetlica Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji będzie nie tylko miejscem, w którym dzieci i młodzież będą mogły spędzać wolny czas, ale również ośrodkiem kulturalnym lokalnej społeczności. Ze świetlicy korzystać będą m.in. dzieci i młodzież, Koło Emerytów i Rencistów, Rada Sołecka Kopalni i mieszkańcy.

Więcej…
 
Strona 1 z 88
Nawigacja: Home

Ostatnie aktualności

Popularne publikacje

Urząd Gminy Konopiska

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami

ul. Lipowa 5
42-274 Konopiska
tel:  +48 343282057
fax: +48 343441935

e-mail: sekretariat@konopiska.pl
Formularz kontaktowy znajdziesz w dziale kontakt.

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj0
Wszystkie w tygodniu19
Ostatni miesiąc275
Suma wejść434969