Licencja na wygrywanie

Email Drukuj PDF

20 kwietnia 2015 r. w Białej odbył się finał zawodów rejonowych w siatkówce chłopców szkół gimnazjalnych. W  finale  udział wzięły najlepsze gimnazja z powiatu częstochowskiego, kłobuckiego i miasta Częstochowy. Siatkarze z Konopisk w pierwszym meczu zmierzyli się z Białą, którą pokonali 2-0. Kluczem do zwycięstwa w tym spotkaniu była niezwykle skuteczna gra blokiem, która pozwoliła zatrzymać mocny atak gospodarzy na skrzydłach.  W drugim meczu rywalami naszej drużyny byli chłopcy z  Gimnazjum nr 3 w  Częstochowie. Siatkarze  z Konopisk i  tym razem nie pozwolili swoim rywalom ugrać nawet seta. Małe problemy pojawiły się w drugim secie, ale wejście dwóch rezerwowych i wzmocnienie zagrywki pozwoliło szybko odrobić straty i wygrać seta w samej końcówce. Wygrana 2-0 przypieczętowała zajęcie pierwszego miejsca w rejonie i dała przepustkę  do rozgrywek na szczeblu wojewódzkim.