I. Projekt "Język angielski dla najmłodszych"

Zakończenie projektu

W dniu 31 maja br. zakończyliśmy realizację projektu językowego skierowanego do najmłodszych mieszkańców naszej gminy pt. „Język angielski dla najmłodszych”. 9-cio miesięczne zmagania przedszkolaków z językiem angielskim zakończyły się uroczystymi przedstawieniami będącymi jednocześnie doskonałym prezentem z okazji obchodzonego w dniu 26 maja Dnia Matki. Dzieci przedstawiły rodzicom i zaproszonym gościom namiastkę zdobytych w trakcie kursu umiejętności językowych. Śpiewane piosenki i recytowane wiersze wzbudzały gromkie brawa i uśmiechy na twarzach mam. Ponadto realizatorzy projektu przygotowali dla małych kursantów upominki, w postaci słowników języka angielskiego, certyfikatów ukończenia kursu oraz słodkości.

W drodze konkursu ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego gmina Konopiska otrzymała 49.808,00 zł dofinansowania na realizację projektu pt. „Język angielski dla najmłodszych”.

Projekt realizowany jest w ramach Priorytetu IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionie, Działania 9.5 Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich.

Projekt zakłada przeprowadzenie w siedmiu przedszkolach na terenie gminy Konopiska bezpłatnych zajęć z języka angielskiego. Zajęcia odbywają się trzy razy w tygodniu w godzinach dopołudniowych i polegają głównie na uczeniu się poprzez zabawę. W czasie trwania kursu dzieci poznają około 400 słów, 20 piosenek i wierszyków, kilka gier i zgadywanek w języku angielskim. Cały projekt zakończony zostanie uroczystym przedstawieniem, podczas którego dzieci przedstawią część zdobytych umiejętności oraz zostaną im wręczone dyplomy i upominki.

Projekt realizowany jest w okresie od 01.09.2008r. do 31.05.2009r.

Dodatkowych informacji na temat projektu udzielają koordynatorzy projektu w biurze projektu (pokój nr 8):

- Agnieszka Rokosa – podinspektor ds. informacji publicznej,

- Marta Gorzelak – młodszy referent ds. pozyskiwania funduszy pozabudżetowych.

Dane teleadresowe:

Urząd Gminy Konopiska
ul. Lipowa 5, 42-274 Konopiska
tel. 034 3282057   fax 034 3282035
e-mail:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
http://www.konopiska.pl/

Projekt pt. "Język angielski dla najmłodszych" współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Zajęcia z języka angielskiego w Publicznym Przedszkolu w Konopiskach

Zajecia z jezyka angielskiego w ZSP w Aleksandrii

Prezentacja multimedialna projektu Język angielski dla najmłodszych

 
Nawigacja: Home Urząd Gminy Dofinansowanie Unijne i Krajowe Kapitał Ludzki I. Projekt "Język angielski dla najmłodszych"

Ostatnie aktualności

Popularne publikacje

Urząd Gminy Konopiska

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami

ul. Lipowa 5
42-274 Konopiska
tel:  +48 343282057
fax: +48 343441935

e-mail: sekretariat@konopiska.pl
Formularz kontaktowy znajdziesz w dziale kontakt.

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj143
Wszystkie w tygodniu391
Ostatni miesiąc1016
Suma wejść467652