Inwestycje

Inwestycje prowadzone w gminie

Wznowienie prac przy rewitalizacji centrum Konopisk

W połowie marca, po zimowej przerwie wznowione zostały prace przy rewitalizacji centrum Konopisk. Robotnicy powrócili na plac budowy łącznika pomiędzy ulicami Sportową i Lipową, aby ułożyć tam kostkę brukową na pasażu pieszo-rowerowym. Jest to taka sama nawierzchnia, jaka wcześniej ułożona została przy ul. Lipowej. Rewitalizacja centrum Konopisk to trwający od kilku lat proces całkowitej zmiany wizerunku tej części Konopisk.

W ramach prowadzonych prac w centrum pojawiły się już stylowe ławeczki, lampy, a także kostka brukowa oraz fontanna
z nowym skwerem przed budynkiem urzędu gminy. Po zakończeniu wszystkich prac, centrum Konopisk ma być estetycznym, przyjaznym miejscem nie tylko dla samych mieszkańców gminy, ale także coraz liczniej odwiedzających Konopiska turystów.

Trwa budowa gminnej hali sportowej w Konopiskach

Zakres robót obejmuje budowę hali o wymiarach 36,50m x 48,0m x 11,70m wraz z zapleczem socjalnym, instalacje i przyłącza oraz wyposażenie w sprzęt sportowy. Wartość zadania po rozstrzygniętym przetargu wynosi 7.207.735,01zł. Cały obiekt jest obecnie w tzw. stanie surowym zamkniętym.

Mocno naprzód posunęły się prace wewnątrz części administracyjno-socjalnej hali. Wykonano tak już instalację elektryczną, trwają roboty przy instalacji wodno-kanalizacyjnej. Tynkowane są ściany w środku budynku, trwa układanie glazury.

Robotnicy skoncentrowali się obecnie na pracach w samej hali. Zamontowano tam instalację geotermalną. W dalszej kolejności prowadzone będą prace przy płycie głównej hali. Trwa tynkowanie  wnętrza hali. Na etapie końcowym są prace na dachu.
W dalszej kolejności jest montaż instalacji audio-wizualnej w sali oraz prace przy zagospodarowanie terenu wokół całego obiektu. Według planów, hala ma być gotowa do końca tego roku.

Powstaje kanalizacja  deszczowa

W ramach zadania „Rozbudowa kanalizacji deszczowej w gminie Konopiska w miejscowości Konopiska oraz budowa wodociągu w m. Hutki, Konopiska i Aleksandrii” obecnie trwają roboty związane z budową kanalizacji deszczowej na Osiedlu Górka w Konopiskach Przewidywany termin zakończenia   robót to 31.08.2011 r.
Wartość prowadzonych robót wynosi 1.767.323,84 zł.

Inwestycja zostanie sfinansowana ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 oraz budżetu gminy Konopiska.

 
Nawigacja: Home Aktualne inwestycje

Ostatnie aktualności

Popularne publikacje

Urząd Gminy Konopiska

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami

ul. Lipowa 5
42-274 Konopiska
tel:  +48 343282057
fax: +48 343441935

e-mail: sekretariat@konopiska.pl
Formularz kontaktowy znajdziesz w dziale kontakt.

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj11
Wszystkie w tygodniu24
Ostatni miesiąc174
Suma wejść466516