Jubileusz 50-lecia Koła Gospodyń Wiejskich w Hutkach

Email Drukuj PDF

Wykonywanie codziennych zadań, pełnienie obowiązków jest rzeczą oczywistą, ale działania społeczne  dla pokoleń to już coś wyjątkowego i ponadczasowego.

Jubileusz 50-lecia Koła Gospodyń Wiejskich w Hutkach jest dowodem na to, że integracja członkiń koła, wspólne cele, pielęgnowanie tradycji, prezentacja polskiego folkloru mają ogromną siłę. Jak wspomniała Pani Zofia Krzyżanowska Przewodnicząca Koła KGW w Hutkach w swoim przemówieniu członkiń KGW na początku było tylko osiem. W tej chwili jest 30, bo działając razem naprawdę można więcej.

Pani Zofia wspominała czasy kiedy KGW miały przywileje, kiedy kojarzone były z działalnością rolniczą, ale zapewniła, że nigdy nie zmieniły się ich cele.

Od początku swojej działalności Panie angażują się w działania promujące gminę Konopiska, dbają aby polskie zwyczaje nie zaginęły, wspierają szkołę, współpracują z OSP, swoimi prezentacjami uświetniają imprezy okolicznościowe.  Świadczą o tym słowa podziękowań od zgromadzonych na jubileuszu przyjaciół i zaproszonych gości.

Upominki, kwiaty, dyplomy, statuetki na ręce Przewodniczącej złożyli: Wójt Gminy Konopiska Pan Jerzy Żurek wraz z Sekretarz Gminy Panią Barbarą Ankowską-Lis, Prezes KZRKiOR Władysław Serafin, Przewodniczący Rady Powiatu Pan Andrzej Kubat, Dyrektor Śląskiego Oddziału Regionalnego ARiMR w Częstochowie Pan Stanisław Gmitruk, Wójt Gminy Starcza Pan Wiesław Szymczyk, Przewodniczący Rady Gminy Konopiska Pan Edward Bałdyga, Proboszcz Parafii w Rększowicach Ks. Jerzy Mielczarek, Dyrektor ZSP w Hutkach Pani Tamara Gwóźdź, która była również konferansjerką tej uroczystości, Prezes OSP w Hutkach Pan Andrzej Ceglarek,  Dyrektor GCKiR Pani Iwona Lisek oraz koleżanki
z pozostałych KGW działających na terenie gminy Konopiska.

Jubileusz swoimi prezentacjami artystycznymi uświetnili: uczniowie ZSP w Hutkach, mażoretki „Szyk”, Zespoły „Barbórki” i „Walentynki”.

Każdy jubileusz to okazja do radosnego świętowania i biesiadowania. Tak było i tym razem. Członkinie KGW w Hutkach po prezentacjach artystycznych zaprosiły swoich gości na wspaniale przygotowany poczęstunek dziękując tym samym za obecność, wsparcie przyjaciół i sponsorów oraz  za pamięć i szacunek dla ich działalności.

I. Lisek/GCKiR

GALERIA

Poprawiony ( wtorek, 01 września 2015 14:46 )  
Nawigacja: Home Kultura Jubileusz 50-lecia Koła Gospodyń Wiejskich w Hutkach

Ostatnie aktualności

Popularne publikacje

Urząd Gminy Konopiska

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami

ul. Lipowa 5
42-274 Konopiska
tel:  +48 343282057
fax: +48 343441935

e-mail: sekretariat@konopiska.pl
Formularz kontaktowy znajdziesz w dziale kontakt.

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj1
Wszystkie w tygodniu44
Ostatni miesiąc194
Suma wejść466536