X Regionalna Prezentacja Stołów Wigilijno-Bożonarodzeniowych – Rędziny 2015

Email Drukuj PDF

12 grudnia 2015r. w Rędzinach w Gminnej Hali Sportowej odbyła się X Regionalna Prezentacja Stołów Wigilijno-Bożonarodzeniowych w której uczestniczyło ponad dwadzieścia Kół Gospodyń Wiejskich z powiatów: częstochowskiego, myszkowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego i pajęczańskiego.  Organizatorami imprezy byli; Regionalny Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Częstochowie oraz Gmina Rędziny.

 

Na jubileuszową Prezentację zostali zaproszeni przedstawiciele władz wojewódzkich, samorządowych, a także wszelkich instytucji i organizacji działających na rzecz rolników i wsi. Gminę Konopiska reprezentowali: Wójt Jerzy Żurek, Przewodniczący Rady Gminy Edward Bałdyga  oraz przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich. Panie przygotowały tradycyjne potrawy  wigilijno-bożonarodzeniowe począwszy od słodkich wypieków poprzez dania rybne, sałatki, kapustę na wiele sposobów, pierogi, paszteciki, po mięsa, a nawet nalewki.

Prezentację rozpoczął Wójt Rędzin Paweł Militowski wraz z Dyrektorką Gminnego Ośrodka Kultury Jolantą Brzozowską–Ciura, składając wszystkim życzenia świąteczne i noworoczne. Oficjalnego otwarcia wystawy dokonali : Prezes Krajowego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych Władysław Serafin oraz Przewodnicząca Rady Krajowej Kół Gospodyń Wiejskich Bernadetta Niemczyk. Po poświęceniu stołów z tradycyjnymi potrawami świątecznymi przez proboszcza ks. Eugeniusza Kłosa, wszyscy uczestnicy spotkania dzielili się wspólnie opłatkiem, życząc sobie wzajemnie radosnych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku. Po życzeniach każdy mógł skosztować smakowitych wyrobów i potraw.

W świątecznej prezentacji artystycznej na scenie dla wszystkich gości oraz widzów zagrała Orkiestra Dęta z Rędzin, zaprezentowali się wokaliści ze Studia Piosenki działającego przy GOK-u oraz zespoły śpiewacze z  gmin biorących udział w imprezie. Sporym zainteresowaniem cieszyły się najróżniejsze ozdoby choinkowe i bożonarodzeniowe, wykonane przez  rękodzielników i stowarzyszenia, które można było zakupić. Na zakończenie Prezentacji Bernadetta Niemczyk oraz Wójt Gminy Rędziny Paweł Militowski i Wicewójt Mariusz Spiechowicz wręczyli wszystkim przewodniczącym KGW dyplomy i podziękowania za udział w imprezie.

M.Ł/GCKiR

Poprawiony ( piątek, 18 grudnia 2015 07:18 )  
Nawigacja: Home Kultura X Regionalna Prezentacja Stołów Wigilijno-Bożonarodzeniowych – Rędziny 2015

Ostatnie aktualności

Popularne publikacje

Urząd Gminy Konopiska

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami

ul. Lipowa 5
42-274 Konopiska
tel:  +48 343282057
fax: +48 343441935

e-mail: sekretariat@konopiska.pl
Formularz kontaktowy znajdziesz w dziale kontakt.

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj34
Wszystkie w tygodniu34
Ostatni miesiąc90
Suma wejść463773