XI DNI GMINY KONOPISKA - 18-20.05.2012

 

Za nami XI Dni Gminy Konopiska  - dni pełne muzyki, sportowych emocji oraz doskonałej pogody.  Wspaniały – trzydniowy maraton imprez rozpoczęły Ogólnopolskie Zawody Balonowe o Puchar Wójta Gminy Konopiska,  do którego przystąpiło dziewięć ekip zarówno z Polski jak i z zagranicy m.in. Francji. Dzięki uprzejmości zespołów startujących w Zawodach, a także Panów: Ryszarda Kurowskiego i Włodzimierza Klóska z Aeroklubu Warszawskiego - także i nasi mieszkańcy wznosili się ponad ziemię doświadczając niezwykłych emocji - podziwiając gminę Konopiska oraz jej okolice z lotu ptaka.

 

Ogólnopolskie Zawody Balonowe odbywały się w naszej gminie po raz siódmy. Laureatem całych zawodów został pan Wojciech POLEWICZ (drużyna Gdańsk – wynik po czterech konkurencjach: 53,96), który otrzymał z rąk wójta Jerzego Sochy wspaniały – kryształowy puchar przypominający swym kształtem balon.

W piątek 18 maja mieszkańcy gminy Konopiska wystartowali w ogólnopolskiej akcji „Polska Biega”. Do zawodów przystąpiło ponad dwustu uczestników w tym: uczniowie, rodziny – zarówno osoby starsze jak i najmłodsi wielbiciele sportu.

Akcja „Polska Biega” to pomysł m.in. Roberta Korzeniowskiego - mistrza olimpijskiego w chodzie, dla którego sport i ruch stanowią sens życia – a którym „zaraża” on wszystkich Polaków od przeszło sześciu lat.
Trasa tegorocznego biegu wiodła od budynku nowej hali sportowej aż do siedziby Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji w Konopiskach.

Pierwsze miejsca w swoich kategoriach wywalczyli: Ksenia Gasiak – kat. „Najmłodszy Uczestnik”, Henryk Kaczmarek - kat. „Najstarszy Uczestnik”, kat. „Najliczniej Startująca Rodzina” - Rodzina Gasiaków, kat. „Najliczniej Startująca Szkoła” – ZS w Konopiskach, kat. „Kobiety” – Dajana Góra, kat. „Mężczyźni” – Daniel Szajkowski.

Laureaci biegu otrzymali z rąk Zastępcy Wójta – Pani Magdaleny Jarosz – Wawrzyńczak medale, puchary, dyplomy oraz wspaniałe nagrody m.in. torby „Puma”, czy kijki do niezwykle popularnej dyscypliny sportowej „nordic walking”.
Przystępując do akcji „Polska Biega” nasi mieszkańcy dali wyraz najwyższego poparcia dla idei sportu oraz zdrowego trybu życia. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku wystartujecie z nami ponownie. Już dziś do tego gorąco zachęcamy!!
Pragniemy złożyć serdeczne podziękowania dla ZS Konopiska za pomoc w organizacji imprezy, pozytywną energię oraz wspaniały doping wszystkich uczestników akcji „Polska Biega”. Pozdrawiamy

W piątek na boiskach „Orlik”  w Konopiskach odbył się „Śląski Turniej Orlików” - turniej współfinansowany ze środków RPO WSL 2007-2013 „Wzrost rozpoznawalności oferty turystycznej Gminy Konopiska poprzez realizację kampanii promocyjnej”.
Chęć propagowania aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży oraz nawiązanie współpracy z sąsiednimi powiatami dot. organizacji kolejnych sportowych przedsięwzięć były główną ideą organizowanych zawodów.

Do naszej gminy zjechały zespoły piłkarzy oraz siatkarzy z: Wręczycy (pow. kłobucki), Kochanowic (pow. lubliniecki), Poraja (pow. myszkowski), Blachowni (pow. częstochowski).
W systemie rozgrywek „każdy z każdym” - w meczach piłki nożnej - udział wzięło 48 młodych piłkarzy – chłopców z rocznika 2004 oraz młodszych. 
Na zakończenie turnieju wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy. Zadbano także o posiłek dla każdego ze sportowców.

Do rozgrywek w piłkę siatkową przystąpiła młodzież gimnazjum – klasy 1,2,3.
Pierwsze miejsce wywalczyła drużyna z Poraja, drugie – drużyna z Blachowni, trzecie – Konopiska, czwarte – Wręczyca, piąte – Kochanowice. 
Opiekunem reprezentacji siatkarzy gminy Konopiska był Pan Tomasz Kupczyk.

Serdecznie gratulujemy wszystkim osobom, które wzięły udział w „Śląskim Turnieju Orlików”– zarówno sportowcom jak i trenerom. Mamy nadzieję, że już w krótce zawitacie do nas ponownie.
Serdeczne podziękowania składamy również Rodzicom sekcji „Młode Orły” Konopiska - za wsparcie oraz aktywną pomoc przy organizacji turnieju.

Drugi dzień uroczystości zainaugurowały niezwykle efektowne przemarsze Orkiestr Dętych oraz mażoretek, które zjechały do naszej gminy m.in. z Krasocina, Słupcy, Starej Wsi, Wrześni i Łowkowic. Nie zabrakło również Orkiestry Dętej OSP Konopiska, która wieczorem dała wspaniały koncert pod batutą Kapelmistrza Tomasza Hadriana.
Oficjalne otwarcie uroczystości nastąpiło w sobotę 19 maja. Wójt Gminy Konopiska – Jerzy Socha, podkreślił niezwykłą wagę inwestycji oraz podziękował za otrzymane nagrody w tym Statuetkę Starosty Częstochowskiego w kategorii „Samorządność” czy też wyróżnienie w rankingu Filary Polskiej Gospodarki w kategorii „ Samorządowy Menedżer Regionu”.  Przyznał, że otrzymane nagrody są najlepszym dowodem na to, iż gmina Konopiska – jest doceniana i szanowana przez pozostałe samorządy za rozwój, wielkość pozyskiwanych środków unijnych, inwestycje oraz wdrażanie nowatorskich technologii.

W sobotę przyznano także Statuetkę 2012  „ZA WYBITNE ZASŁUGI DLA GMINY KONOPISKA” – osobom, które w sposób szczególny promują oraz wspierają lokalne działania na rzecz rozwoju naszej gminy.  Laureatami nagrody zostali: – w kat. „Oświata, kultura, sport i turystyka”- Zofia Krzyżanowska – przewodnicząca KGW Hutki, kat. „Samorządność i przedsiębiorczość” – Zofia Kuśmierska – radna obecnej kadencji oraz wójt gminy Konopiska w latach 1994 – 1998, kat. „Inne szczególne osiągnięcia” – Waldemar Trószyński –prezes Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Ruchowo Ich Rodzin i Przyjaciół „Prometeus”.  Statuetki nagrodzonym wręczały wraz wójtem Jerzym Sochą - poseł Halina Rozpondek oraz Aleksandra Banasiak - Członek Zarządu Województwa - Sejmik Województwa Śląskiego.

Gwiazdą wieczoru sobotnich uroczystości był zespół „Abba Imitation”, który w niezwykle melodyjny sposób przypominał wszystkim zgromadzonym przeboje popularnego niegdyś  szwedzkiego zespołu, zachęcając zebranych do wspólnego śpiewania i radosnej zabawy. Trzeba przyznać, że nogi same rwały się do tańca – bo któż z nas nie lubi takich przebojów jak: „Waterloo", "Mamma Mia" czy "Dancing Queen"?!

Trzeciego dnia (w niedzielę) - odbyły się dwie imprezy: rozgrywki Turnieju Sołectw oraz MIĘDZYNARODOWY INTEGRACYJNY TURNIEJ BOCCIA"Prometeus - Cup 2012"

W konkurencjach Turnieju Sołectw tj. rzut podkową, bieg z jajkiem, strongman, czy strach na wróble łącznie bawiło się ponad 60 osób. Gorący dzień pełen emocji w końcu przyniósł ostateczny wynik - pierwsze miejsce Sołectwo Kopalnia, Drugie – Sołectwo Hutki, trzecie – Sołectwo Konopiska. Gminne Centrum Kultury i Rekreacji – jako główny organizator imprezy - pragnie serdecznie podziękować Wszystkim Sołectwom! Dziękujemy za wspaniały i aktywny udział w naszym – czasem niełatwym turnieju. Współpraca z Państwem była wspaniałym doświadczeniem – pełnym emocji i niesamowitych zwrotów akcji!  Żywimy głęboką nadzieję, że za rok będziecie ponownie z nami!! Pozdrawiamy

Organizatorem Międzynarodowego Integracyjnego Turnieju Boccia było Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Ruchowo Ich Rodzin i Przyjaciół "Prometeus" z Konopisk. Był to pierwszy w Polsce - zorganizowany na szczeblu międzynarodowym – turniej z dyscypliną paraolimpijską BOCCIA .
Dodatkową atrakcją imprezy był pokaz SZERMIERKI NA WÓZKACH w wykonaniu kolegów  Fundacji "Ratownik Górniczy" z Jaworzna. Prócz zmagań sportowych mogliśmy także podziwiać niepełnosprawnych artystów .Wokaliści Ania Karyś i Robert Mateuszuk dali mini koncerty, a w rożnych rytmach zatańczyły dla nas "Pszczółki” z PKPS Częstochowa.

Dni Gminy Konopiska to szczególne święto. Pomimo wielkiego trudu przygotowań – czasem wielogodzinnych i wielotygodniowych – końcowy efekt niezwykle cieszy, gdyż jest to praca na rzecz lokalnej społeczności – dla Was Drodzy Mieszkańcy Gminy Konopiska!

Występy artystyczne szkół oraz KGW, wspaniała muzyka Orkiestr, bajecznie kolorowe mażoretki, zawody balonowe, turniej sołecki, rozgrywki sportowe to praca oraz zaangażowanie wielu osób, bez których XI Dni Gminy Konopiska nie byłyby tak atrakcyjne i tak różnorodne.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, który z zaangażowaniem i energią przystąpili do organizacji minionej imprezy. Serdeczne podziękowania sponsorom tj.  Bank Spółdzielczy w Konopiskach, Zakłady Mięsne Aleksandria, PPH ELIKO,  Przedsiębiorstwo Budownictwa Górniczego i Tunelowego GÓR-BUD, P.U.H.P. INST-GAZ, PHU JANI-GAZ, KOST-BET Sp. Jawna, Kuźnia Pałysz, WZIR S.C., Zakład stolarski Andrzej Miedziński, ZHP, oraz patronowi medialnemu - gazecie „Polska Dziennik Zachodni”. Mamy nadzieję, że przyszła współpraca - będzie nadal tak owocna jak przy organizacji minionej imprezy.

Pozdrawiamy
Zespół GCKiR

Dzień 1

Dzień 2

Zawody balonowe

 

Olga MUC

 
Nawigacja: Home

Ostatnie aktualności

Popularne publikacje

Urząd Gminy Konopiska

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami

ul. Lipowa 5
42-274 Konopiska
tel:  +48 343282057
fax: +48 343441935

e-mail: sekretariat@konopiska.pl
Formularz kontaktowy znajdziesz w dziale kontakt.

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj2
Wszystkie w tygodniu31
Ostatni miesiąc68
Suma wejść455732