ZAŁÓŻ FIRMĘ NA WAKACJE!

Email Drukuj PDF

Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości w Częstochowie ruszają z nowym projektem ,,Załóż firmę na wakacje". Dlaczego wakacje to idealny moment na założenie własnej firmy? Bo odpadają wymówki typu „nie mam czasu”, „muszę się uczyć”. Bo to czas kiedy mamy odwagę realizować własne pomysły!

Inicjatywa „Załóż firmę na wakacje” skierowana jest do osób, które myślą o własnym biznesie i szukają możliwości prowadzenia go w jak najlepszych warunkach. Jej głównym celem jest  aktywizacja zawodowa młodych ludzi oraz próba zachęcenia ich do zakładania własnych działalności gospodarczych. W ramach projektu odbędą się warsztaty dotyczące generowania pomysłów  biznesowych, zakładania działalności gospodarczej w porównaniu do zakładania firmy w AIP oraz możliwości uzyskania finansowania przedsięwzięcia z różnych źródeł. Będą one prowadzone  przez specjalistów z AIP i Punktu Konsultacyjnego Krajowego Systemu Usług. Odbędzie się też rozgrywka gry Cashflow prowadzona przez firmę DSB, która uczy graczy inteligencji finansowej,  inwestowania i zarabiania pieniędzy. W ramach projektu młodzi przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z bezpłatnego miesiąca testowanie własnego pomysłu biznesowego pod opieką AIP.

Spotkanie odbędą się wg harmonogramu:

27.06.2012 godz. 11.00- Administracyjno-prawne aspekty zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej oraz możliwość uzyskania finansowania działalności z różnych źródeł- PK KSU
4.07.2012 godz. 15:00- Generowanie pomysłów biznesowych- AIP 11.07.2012 godz. 15:00- Cashflow- gra decyzyjna- DSB

Ideą Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości jest ułatwienie realizowania biznesowych planów bez zbędnej biurokracji i kosztów. Dzięki AIP można bez dużych nakładów finansowych  założyć swoją własną wymarzoną firmę, która za kilka lat może stać się potężnym przedsiębiorstwem, dając miejsca pracy setkom Polaków.

Wystarczy wypełnić wniosek na stronie www.inkubatory.pl i bez żadnych formalności rozpocząć podbój rynku. Osoby zakładające firmę w AIP nie muszą rejestrować działalności gospodarcze,  co za tym idzie ponosić wysokich kosztów i tracić czas. Młody przedsiębiorca rozpoczynający działalność w Akademickich Inkubatorach Przedsiębiorczości może liczyć na pomoc. W ramach  inkubatorów uzyskuje bowiem wsparcie organizacyjne, prawne oraz księgowe. Można także korzystać z pomieszczeń biurowych oraz pomocy ekspertów.

Aby uzyskać więcej informacji i zgłosić chęć wzięcia w projekcie „Załóż firmę na wakacje” prosimy o kontakt pod adresem Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub nr tel. 34 32 50 313.

GCKiR

Poprawiony ( środa, 27 czerwca 2012 19:14 )  
Nawigacja: Home Pomoc Społeczna ZAŁÓŻ FIRMĘ NA WAKACJE!

Ostatnie aktualności

Popularne publikacje

Urząd Gminy Konopiska

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami

ul. Lipowa 5
42-274 Konopiska
tel:  +48 343282057
fax: +48 343441935

e-mail: sekretariat@konopiska.pl
Formularz kontaktowy znajdziesz w dziale kontakt.

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj1
Wszystkie w tygodniu32
Ostatni miesiąc264
Suma wejść449659