Część warsztatowa projektu zakończona.

Email Drukuj PDF

Uczestnicy projektu „Myśląc o przyszłości nie pozostawaj w tyle – DZIAŁAJ!” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, a organizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Konopiskach, mają za sobą dwa intensywne miesiące. W lipcu zakończył się kolejny cykl warsztatów. Zajęcia miały pokazać co jest ważne,  poza kwalifikacjami, przy szukaniu i zdobywaniu pracy.

Większość warsztatów to zajęcia grupowe, ale na wszystkich prowadzący mieli indywidualne podejście do uczestników.  W czerwcu odbyły się m.in.   psychoedukacyjne warsztaty które miały na celu nabycie umiejętności komunikowania się w sytuacjach społeczno zawodowych. Uczestnicy dowiedzieli się co to jest  asertywność i jak być asertywnym, jak można  zarządzać sobą i swoim czasem. Jak  radzić sobie ze stresem i umacniać postawy społeczne.

 

Jednymi z istotniejszych były spotkania w ramach bloku  pod tytułem „ Godzenie ról społecznych w życiu kobiety” prowadzone przez psychologa Panią Justynę Czarnacką – Wojtysek.
To tylko jedna piąta tego z czym  zapoznali się nasi uczestnicy.

Intensywne i wyjątkowe były zajęcia dla osób powyżej pięćdziesiątego roku życia, którym szczególnie trudno odnaleźć się w dzisiejszej rzeczywistości ze względu na inne wymagania rynku pracy niż przed laty. Grupa ta liczyła tylko 4 osoby, które  zostały  zmotywowane do podnoszenia swoich kwalifikacji i walki o własny byt.

Jak zdradziły mi Panie, najnudniejsze ale bardzo treściwe i wartościowe były zajęcia prowadzone przez prawnika Panią Annę Jagusiak – Hak, która miała za zadanie przedstawić jakie prawa i obowiązki mamy względem pracodawcy. Nakreśliła czym jest Kodeks Pracy i jak z niego korzystać.

Na zakończenie uczestnicy mieli spotkanie z Agnieszka Jelonkiewicz, specjalistką od wizerunku. Jak wiemy pierwsze 20 sekund bardzo rzutuje na postrzeganie nas przez innych. Jak zrobić dobre wrażenie? Jak się ubrać aby podkreślić swoje walory i atuty? Jak zawiązać krawat i się pomalować ? O tym i wielu innych rzeczach mogli się dowiedzieć uczestnicy podczas zajęć.

Projekt „Myśląc o przyszłości nie pozostawaj w tyle – DZIAŁAJ !” to  nie tylko warsztaty. 14 lipca uczestnicy wraz z rodzinami, pojechali podziwiać przepiękny krajobraz naszych Pienin. Wycieczka była jednodniowa, ale dzięki pięknej słonecznej pogodzie udało się przepłynąć przełomem Dunajca, przejść Wąwozem Homole i  zwiedzić Szczawnicę.

Sierpień to również czas wytężonej pracy. 13 sierpnia rozpocznie się kurs komputerowy następnie ruszy kurs  języka angielskiego oraz kursy zawodowe.

www.efs.gov.pl

Poprawiony ( poniedziałek, 04 listopada 2013 10:12 )  
Nawigacja: Home Pomoc Społeczna Część warsztatowa projektu zakończona.

Ostatnie aktualności

Popularne publikacje

Urząd Gminy Konopiska

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami

ul. Lipowa 5
42-274 Konopiska
tel:  +48 343282057
fax: +48 343441935

e-mail: sekretariat@konopiska.pl
Formularz kontaktowy znajdziesz w dziale kontakt.

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj1
Wszystkie w tygodniu32
Ostatni miesiąc264
Suma wejść449659