Wojownik wygrywa klasyfikacje generalną na kolejnym ważnym Turnieju

Email Drukuj PDF

49 zawodników  „Wojownika” walczyło o medale Mistrzostw Śląska Skrzatów, Kadetów, Młodzików i eliminacje do Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych. Zawody odbyły się 22.02.2014 roku w Rybniku i startowało w nich łącznie 250 zawodników z 8 klubów. Po raz kolejny Wojownik - mimo najmłodszej obecności na arenie Taekwon-do pokazał, że liczy się na śląskiej ziemi. Nasi zawodnicy wywalczyli 9 złotych, 7 srebrnych i 8 brązowych medali. Oczywiście najbardziej cieszą nas te złote. W Konkurencji Walk nie do zatrzymania byli Kacper Psuj (46 kg), Ola Koszczyk (55 kg), Patrycja Drabczyk (+60kg), Wiktoria Krok (60 kg). W konkurencji układów - po raz kolejny wygrała Zuzanna Tomczyk. Złoto -  tym razem w technikach specjalnych wywalczyli ponownie: Ola Koszczyk - zostając najlepszą zawodniczką turnieju wraz z Kacprem Kowalikiem, który dorzucił poza złotem w technikach - srebro w walce. Taka ilość medali dała naszemu klubowi I miejsce w generalnej kategorii Juniorów młodszych. W kategorii wiekowej Młodzików złoty medal wyskakał Kacper Łyko. Dla Kacpra jest to 3 złoty medal z rzędu w tej konkurencji. Ostatnie złoto wywalczyła debiutująca na tak dużej imprezie 7 letnia Wanessa Skupień, która nie dała szans swoim rywalkom również w technikach specjalnych.

Jako trener chciałbym bardzo podziękować wszystkim zawodnikom – zarówno za postawę jak i wytrwałość w całodziennych zmaganiach. Byliście świetni! - wszyscy - zaczynając od najmłodszej w naszej ekipie Wannesy Skupień, kończąc na najstarszym - Kubie Kantorze. Podziękowania należą się również Fundacji „Młodzi-młodym”  oraz Pani Agnieszce Kowalik i Panu Krzysztofowi Nykiśowi za pomoc w organizacji koszulek dla naszych Wojowników. Wielkie Taekwon za Wasz sobotni występ na Zawodach w Rybniku. Było to dla mnie prawdziwe święto.

Trener Artur Osuchowski

Nawigacja: Home Sport Wojownik wygrywa klasyfikacje generalną na kolejnym ważnym Turnieju