Uczestniczyliśmy w Dożynkach Powiatowych

Email Drukuj PDF

Delegacja Gminy Konopiska wzięła udział w XI Dożynkach Powiatowych, które odbyły się w niedzielę w Hucie Starej w Gminie Poczesna.
W powiatowym święcie plonów naszą gminę reprezentowali: Zespół Śpiewaczy Gminy Konopiska oraz  przedstawicielki wszystkich jedenastu Kół Gospodyń Wiejskich działających w gminie. Delegacja z Konopisk  przywiozły przygotowany przez wszystkie koła wieniec dożynkowy, który wziął udział w powiatowej prezentacji wieńców. Za piękny wieniec panie otrzymały nagrodę pieniężną oraz dyplom.

W części artystycznej dożynek na scenie z repertuarem ludowym zaprezentował się zespół śpiewaczy.
Na dożynkach obecni byli także: wójt Jerzy Socha, radny powiatowy Mieczysław Chudzik oraz przedstawiciele Rady Gminy Konopiska.

W trakcie dożynek jak co roku nagrodzono producentów rolnych z powiatu częstochowskiego oraz przyznano nagrody za najestetyczniejszą zagrodę.  W gronie laureatów konkursu na „Estetycznie zagospodarowaną zagrodę wiejską” znaleźli się państwo Aleksandra i Krzysztof Rygałowie z  Hutek, którzy zajęli pierwsze miejsce. Organizatorzy święta plonów nagrodzili również Dorotę i Ryszarda Skoczylasów z Aleksandrii. Państwo Skoczylasowie otrzymali nagrodę starosty za szczególne osiągnięcia w produkcji rolnej.

 
Nawigacja: Home Kultura Uczestniczyliśmy w Dożynkach Powiatowych

Ostatnie aktualności

Popularne publikacje

Urząd Gminy Konopiska

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami

ul. Lipowa 5
42-274 Konopiska
tel:  +48 343282057
fax: +48 343441935

e-mail: sekretariat@konopiska.pl
Formularz kontaktowy znajdziesz w dziale kontakt.

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj0
Wszystkie w tygodniu18
Ostatni miesiąc32
Suma wejść463715