Akcja "Żonkilowe Pola Nadziei" w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łaźcu

Email Drukuj PDF

W tym roku, podobnie jak w ubiegłym przystąpiliśmy do akcji „ Żonkilowe Pola Nadziei” organizowanej przez Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej Ziemi Częstochowskiej.

 

Cała akcja rozpoczęła się jesienią od powiększenia naszego małego poletka i posadzenia cebulek żonkili. W czasie zimy, kiedy cebulki odpoczywały pod śniegową pierzynką uczniowie i dzieci z oddziału przedszkolnego wykonywały plakaty na temat tej szlachetnej akcji. Po niezbyt srogiej zimie żonkile szybko zaczęły budzić się z zimowego snu do życia.

Z początkiem wiosny na naszej żonkilowej rabatce rozpoczęliśmy prace pielęgnacyjne. Żonkile z dnia na dzień coraz piękniej zaczęły rozkwitać przykuwając swoim słonecznym blaskiem uwagę uczniów, rodziców oraz wszystkich odwiedzających  naszą szkołę. Wiosna to czas radości, a my tę radość głosimy śpiewem chodząc do mieszkańców Wąsosza i Łaźca z „Gaikiem”. Z zebranych przy tej okazji funduszy podobnie jak w roku ubiegłym przeznaczyliśmy 10% dla Hospicjum w Częstochowie.

Podsumowując akcję „Żonkilowe Pola Nadziei” dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie z klas I-II przygotowały na tę okazję krótki występ artystyczny. Następnie zorganizowaliśmy w naszej miejscowości „Marsz Nadziei” z dumą głosząc hasło tegorocznej akcji „ Pomagamy, wspieramy, dajemy nadzieję!”.

Finał Kampanii Pola Nadziei 2014/2015 odbył się 15 maja  w Klubie Politechnik w Częstochowie. Nasza  szkoła otrzymała WYRÓŻNIENIE SPECJALNE.

Odbył się również konkurs plastyczny ,,Kolory Nadziei". Z Częstochowy i powiatu zgłoszono kilkaset prac. I tutaj również uśmiechnęło się szczęście do uczennic klasy III.

Nicola Szczerbak zajęła II miejsce, a Maja Trzepizur III.

Niełatwo jest malować kolory nadziei dla ludzi nieuleczalnie chorych, ale mimo to nasi uczniowie potrafią przekazać tę nadzieję.

Jesteśmy dumni z tego, iż wspierając akcję, angażując uczniów i mieszkańców, również dajemy chorym NADZIEJĘ.

 

A. Chmielewska

K. Ciupińska

Poprawiony ( poniedziałek, 08 czerwca 2015 07:57 )  
Nawigacja: Home Oświata Akcja "Żonkilowe Pola Nadziei" w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łaźcu

Ostatnie aktualności

Popularne publikacje

Urząd Gminy Konopiska

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami

ul. Lipowa 5
42-274 Konopiska
tel:  +48 343282057
fax: +48 343441935

e-mail: sekretariat@konopiska.pl
Formularz kontaktowy znajdziesz w dziale kontakt.

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj0
Wszystkie w tygodniu32
Ostatni miesiąc6
Suma wejść455244