KONFERENCJA LOKALNA PODSUMOWUJĄCA OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EKOLOGICZNO-BADAWCZY "POSTAW NA SŁOŃCE"

Email Drukuj PDF

W dniu 27.05.2015 r. o godzinie 12.00 w hali sportowej w Konopiskach odbyła się konferencja lokalna podsumowująca ogólnopolski projekt (3 etap) ekologiczno-badawczy „Postaw na Słońce”. W projekcie tym uczestniczyło 11 uczniów Gimnazjum w Konopiskach. Na konferencje zaproszeni byli przedstawiciele Urzędu Gminy, instytucji związanych  z ochroną środowiska, dyrekcja Zespołu Szkół im. Henryka Sienkiewicza oraz mieszkańcy Gminy Konopiska.

 

Celem spotkania było promowanie OZE (odnawialnych źródeł energii ) i energetyki prosumenckiej w społeczności lokalnej. Na konferencje przybyli eksperci w zakresie pozyskiwania środków publicznych: pani Magdalena Gondro i pan Mieczysław Derczyński z Banku Ochrony Środowiska oraz eksperci z zakresu fotowoltaiki: pan Krzysztof Szostek z firmy EKOLENERGIA i pan Łukasz Paczula z firmy PROFI INSTAL.

Konferencję w całości przygotowali i poprowadzili uczniowie. Mamy nadzieję, że tematyka spotkania była ciekawa i rozszerzyła wiedzę na temat korzyści środowiskowych i ekonomicznych, jakie daje wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii, a w szczególności ogniw fotowoltaicznych.

Cieszy mnie, że młodzież dostrzega zalety związane z ochroną środowiska i rozpowszechniania ich  wśród swoich rówieśników jak i osób dorosłych. Energia słoneczna to obecnie jedna z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi odnawialnych źródeł energii na świecie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym na Nasze spotkanie.

Joanna Dali Maryoush

Poprawiony ( środa, 10 czerwca 2015 13:04 )  
Nawigacja: Home Oświata KONFERENCJA LOKALNA PODSUMOWUJĄCA OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EKOLOGICZNO-BADAWCZY "POSTAW NA SŁOŃCE"

Ostatnie aktualności

Popularne publikacje

Urząd Gminy Konopiska

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami

ul. Lipowa 5
42-274 Konopiska
tel:  +48 343282057
fax: +48 343441935

e-mail: sekretariat@konopiska.pl
Formularz kontaktowy znajdziesz w dziale kontakt.

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj0
Wszystkie w tygodniu32
Ostatni miesiąc6
Suma wejść455244