FESTYN W ALEKSANDRII Wojewódzkie Święto Młodości - Aleksandria 2015r.

Email Drukuj PDF

Na sukces kolejnego już rodzinnego festynu - Wojewódzkie Święto Młodości - który odbył się 14. czerwca 2015 roku w Aleksandrii, złożyła się z całą pewnością cała gama atrakcji, frekwencja, piękna pogoda, ale także zaangażowanie organizatorów. Jak co roku, uczestników przyciąga do Aleksandrii bogaty i różnorodny program festynu.

W tym roku mieszkańcy Aleksandrii i przybyli goście a wśród nich Wójt Gminy Konopiska Jerzy Żurek oraz przedstawiciele Rady Gminy i Rady Powiatu mogli obejrzeć:
-turniej piłkarski z udziałem drużyn: ZM "Aleksandria", Zakład Karny w Herbach, "Wodociągi" Częstochowa, „Maxima” oraz otwarty turniej tenisa ziemnego o Puchar Wójta Gminy Konopiska,
-pokazy samolotowe i loty motolotnią w wykonaniu Klubu Lotniczego "Orzeł" w Konopiskach,
-pokazy ratownictwa technicznego CS Państwowej Straży Pożarnej,
-symultanę szachową z udziałem wybitnego zawodnika szachowego Adama Pfrangera ,
-pokazy sztuk walki Capoeira i Taekwondo. 
W godzinach popołudniowych na aleksandryjskiej scenie zaprezentowali się uczniowie ZS-P w Aleksandrii oraz liczne zespoły taneczne z GCKiR w Konopiskach. Podczas festynu miało miejsce uroczyste podsumowanie Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Bezpieczne Życie” KG Państwowej Straży Pożarnej, realizowanego w naszej szkole od września 2014r. W obecności przedstawiciela Komendanta Miejskiego PSP w Częstochowie - Rzecznika Prasowego - st. kpt. mgr inż. Pawła Liszaja , p. Magdaleny Dębskiej – Naczelnika Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Częstochowie, przedstawiciela Policji - młodszej aspirant p. Katarzyny Banasiak, rodziców oraz uczniów został przeprowadzony konkurs wiedzy związany z bezpieczeństwem, a także zawody sprawnościowe. Uczniowie klasy II szkoły podstawowej przedstawili działania, jakie realizowali w ramach programu; otrzymali certyfikaty, upominki oraz materiały popularyzujące program „Bezpieczne Życie”. Bezpieczne życie to również dbałość o zdrowie, w związku z tym uczestnicy festynu mogli skorzystać z Gabinetów Zdrowia i dokonać bezpłatnego badania wzroku, słuchu, pomiaru ciśnienia, wzrostu i wagi. Wiele form rozrywki czekało też na najmłodszych uczestników naszej imprezy w przygotowanym specjalnie na tę okazję Lunaparku.
Niewątpliwą atrakcją naszego festynu był odbywający się już po raz drugi Plenerowy Festiwal Młodych Wykonawców i Twórców Muzycznych. Jury oceniało wykonawców, którzy przyjechali do nas z powiatów: częstochowskiego, lublinieckiego, kłobuckiego i radomskiego.
Po wysłuchaniu prezentowanych piosenek komisja z przewodniczącym p. Ryszardem Strojcem wybrała laureatów w dwóch kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe oraz szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne, a statuetki i nagrody w postaci sprzętu muzycznego wręczył wójt Gminy Konopiska - p. Jerzy Żurek. Zabawie na świeżym powietrzu towarzyszyły skecze kabaretowe prezentowane przez naszych gimnazjalistów w ramach Kabaretonu, a następnie utwory zespołu Live Metro Cover Band, przy których uczestnicy festynu bawili się do późnych godzin wieczornych. Punktem kulminacyjnym imprezy było jak zawsze losowanie nagród głównych, wśród których znalazły się: tablety, rower, zestaw ogrodowy z rattanu, talony na przegląd samochodu oraz bony na zakup odzieży męskiej. 
Dyrektor ZS-P w Aleksandrii - p. Paweł Bekus - składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację festynu i tym samym przyczynili się do sukcesu tej imprezy środowiskowej.
Szczególne podziękowania składamy sponsorom i darczyńcom, których wsparcie znacząco przyczyniło się do uatrakcyjnienia festynu:
„ALEKSANDRIA Sp. z o.o. Sp. k.”, „ŻWIREX” s.c., „ALEKSBUD”, PPH ‘KARWALA”, „VIVAPOL”, „EURO PROVIDUS S.A.”, „PRZEDSIĘBIORSTWO WODOCIĄGÓW I KALALIZACJI W CZĘSTOCHOWIE”, „DIAK”, „METRO KRĘGIELNIA & PIZZERIA”, „INTER TRANS”, „TIMO -TRANS”, „KOST- BET”, „WIBROBET”, „MAXIMA BROKERS GROUP Sp. z oo.”, „WYRÓB GALANTERII Z DREWNA BOGDAN MAROSZEK”, Zakład Stolarski „MIEDZIŃSKI” ,FHU „BEATA” w Aleksandrii, Sklep „IZA” w Aleksandrii „YVES ROCHER”, „AKANT - metaloplastyka”, „Biuro podatkowe SUKCES- Renata Wiśniewska Zaremba” , „PLANET” „Alexplant- krzewy ozdobne”, „BRACIA STRACH”, Sklep „Joanna” na Wygodzie, „DELTI”, „EKJ Serwis Opon i naprawy bieżące”, „Karex”, „Mk Style- Michał Kwietniowski”, PPH Piotr Czerwik Gabriel, Salon kosmetyczny „Ambasada Piękna” w Aleksandrii, Salon optyczny „Family - Iwona Rembisz”, Centrum Obsługi Osób Niedosłyszących „Audifon”, „SOLO KOLOS”, "PARASOL"

 

Sylwia Herman

 

Poprawiony ( wtorek, 23 czerwca 2015 12:22 )  
Nawigacja: Home Kultura FESTYN W ALEKSANDRII Wojewódzkie Święto Młodości - Aleksandria 2015r.

Ostatnie aktualności

Popularne publikacje

Urząd Gminy Konopiska

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami

ul. Lipowa 5
42-274 Konopiska
tel:  +48 343282057
fax: +48 343441935

e-mail: sekretariat@konopiska.pl
Formularz kontaktowy znajdziesz w dziale kontakt.

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj11
Wszystkie w tygodniu56
Ostatni miesiąc125
Suma wejść452614