GMINNE ZAWODY SPORTOWO POŻARNICZE OSP

Email Drukuj PDF

W sobotę 12 września 2015 roku mieszkańcy naszej gminy mogli podziwiać sprawność strażaków-ochotników w Gminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych  o Puchar Wójta Gminy Konopiska Jerzego Żurka zorganizowanych w tym roku na stadionie  w miejscowości Aleksandria. Komisję sędziowską w składzie: sędzia główny  zawodów – brygadier Arkadiusz Biskup, członkowie: młodszy brygadier Zbigniew Strugacz, starszy kapitan Dariusz Gieroń, starszy kapitan Izabela Zasępa i młodszy kapitan Rafał Czerwiński, powołał Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej starszy brygadier Sławomir Olbryś.

Zawody organizowane są na terenie gminy już od kilkudziesięciu lat. W turnieju uczestniczyło łącznie 8 drużyn w tym 2 młodzieżowe startujące według regulaminu CTIF. Zawody rozgrywane były w konkurencjach: ćwiczenia bojowe i sztafeta pożarnicza z przeszkodami. Sportowa rywalizacja o zajęcie jak najlepszego miejsca w turnieju powoduje, że drużyny solidnie przygotowują się do zawodów. Podnosi to sprawność fizyczną i bojową druhów ochotniczych straży pożarnych, co jednoznacznie przekłada się na szybkie i skuteczne działania już w trakcie akcji ratowniczo-gaśniczych.  Warto też wspomnieć, że zawody sportowo-pożarnicze stały się tradycją. Corocznie druhny i druhowie seniorów oraz młodzieżówek rywalizują ze sobą o pierwsze miejsca.

W tegorocznej edycji Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych o Puchar Wójta Gminy Konopiska w klasyfikacji generalnej według regulaminu  z 10 lutego 2011 roku w kategorii drużyn męskich zwyciężyli druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej
z Aleksandrii. Drugie miejsce zajęli strażacy z OSP Hutki a na kolejnych miejscach uplasowali się zawodnicy z OSP Jamki – 3 miejsce, OSP Rększowice – 4 miejsce, OSP Konopiska – 5 miejsce i OSP Wąsosz Łaziec – 6 miejsce.

W klasyfikacji generalnej zwodów rozstrzyganych według regulaminu CTIF Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w kategorii drużyn męskich zwyciężyli druhowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z OSP Aleksandria. Ponadto w rywalizacji poza konkursem wystąpiła druga drużyna MDP z OSP w Aleksandrii, która w sportowej rywalizacji pokazała swoje bardzo dobre przygotowanie. Dwie drużyny uczestniczące w zawodach, w kategorii MDP z jednej jednostki świadczą o dużym zaangażowaniu młodzieży w życiu jednostki z Aleksandrii. W szczególności należy bardzo wysoko ocenić starania i zaangażowanie opiekuna młodych adeptów ochotniczego pożarnictwa druha Wacława Stracha. To dzięki jego postawie, zamiłowaniu do kultywowania tradycji jak również umiejętności współpracy z młodzieżą, zarząd jednostki może cieszyć się sukcesami młodych druhen i druhów.

Na zakończenie turnieju Jerzy Żurek Wójt Gminy Konopiska pogratulował wszystkim uczestniczącym w zawodach strażakom bardzo dobrego przygotowania do rywalizacji. Zaznaczył także, jak ważne są dla naszej społeczności takie turnieje jak dzisiejszy, które za pośrednictwem sportowej rywalizacji – integrują całe środowisko strażackie.   Zwycięskie drużyny zostały wyróżnione pucharami, dyplomami oraz nagrodami finansowymi.  Nagrody wręczył Jerzy Żurek Wójt Gminy Konopiska w asyście druha Grzegorza Dynera Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Konopiskach i druha Janusza Jończyka Komendanta Gminnego Ochotniczych Straży Pożarnych w Konopiskach.

W Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych o Puchar Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie, które odbędą się 19 września br. o godzinie 9.00 na stadionie sportowym przy Zalewie Pająk w Konopiskach, naszą Gminę reprezentować będą wśród seniorów: drużyna męska oraz w kategorii Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych młodzieżówka męska z Ochotniczej Straży Pożarnej w Aleksandrii. Obydwu drużynom życzymy sukcesów w oczekującej ich rywalizacji.

 

Janusz Jończyk

Relacja fotograficzna - link

Poprawiony ( wtorek, 15 września 2015 07:40 )  
Nawigacja: Home Sport GMINNE ZAWODY SPORTOWO POŻARNICZE OSP

Ostatnie aktualności

Popularne publikacje

Urząd Gminy Konopiska

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami

ul. Lipowa 5
42-274 Konopiska
tel:  +48 343282057
fax: +48 343441935

e-mail: sekretariat@konopiska.pl
Formularz kontaktowy znajdziesz w dziale kontakt.

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj0
Wszystkie w tygodniu32
Ostatni miesiąc6
Suma wejść455244