ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH –KONOPISKA

Email Drukuj PDF

,,Wczoraj jeszcze przedszkolaki, dzisiaj już pierwszaki”.

06 listopada 2015r. to wyjątkowy dzień w Zespole Szkół im. H. Sienkiewicza w Konopiskach. Odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych. Na galę przybyli uczniowie, rodzice, nauczyciele, zaproszeni goście: przedstawiciele lokalnych władz samorządowych- sekretarz gminy Barbara Ankowska- Lis, radni, sołtys, przedstawiciele publicznego i społecznego przedszkola, ksiądz Sławomir Kaczmarek, przedstawiciele Rady Rodziców.

Do tego uroczystego wydarzenia przygotowywaliśmy się od pierwszego tygodnia nauki w szkole.49-ciu pierwszoklasistów zapoznało się ze swoimi prawami i obowiązkami oraz doświadczyło szkolnego życia. Dzieci wykazały się pilnością i pracowitością.

Część artystyczną uatrakcyjnił pięknie zatańczony przez pierwszaków polonez. W czasie zaprezentowanej inscenizacji uczniowie wykazali się wiedzą i pięknym śpiewem piosenek. Słowa przysięgi w ustach pierwszoklasistów brzmiały niezwykle poważnie:

,,Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o imię swojej klasy i szkoły.

Będę uczyć się w szkole, jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować, kiedy dorosnę.

Będę się starać być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość

rodzicom i nauczycielom.

Pani dyrektor Ilona Ujma wielkim ołówkiem pasowała dzieci na uczniów, a wychowawczynie klas wręczyły dyplomy. Pierwszoklasiści otrzymali także swój pierwszy dokument- legitymację szkolną oraz liczne upominki od rodziców i zaproszonych gości.

Życzymy wszystkim pierwszoklasistom, aby każdy dzień w naszej szkole dostarczył im wspaniałych przygód z nauką oraz radosnych chwil w towarzystwie kolegów, koleżanek i pracowników szkoły.

Barbara Jabłońska, Anita Słubik

Poprawiony ( wtorek, 15 grudnia 2015 08:23 )  
Nawigacja: Home Oświata ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH –KONOPISKA

Ostatnie aktualności

Popularne publikacje

Urząd Gminy Konopiska

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami

ul. Lipowa 5
42-274 Konopiska
tel:  +48 343282057
fax: +48 343441935

e-mail: sekretariat@konopiska.pl
Formularz kontaktowy znajdziesz w dziale kontakt.

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj3
Wszystkie w tygodniu3
Ostatni miesiąc98
Suma wejść454636