Oświata

" Nasza mała biblioteka"

Email Drukuj PDF

W roku szkolnym 2015/2016 uczniowie klas I-III Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rększowicach przystąpili do projektu „Nasza mała biblioteka” realizowanego w ramach unijnego programu Kreatywna Europa. Liderem i koordynatorem projektu jest KUD Sodobnost International.

Więcej…
 

Kiedy myślę, Polska…- happening patriotyczny w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Aleksandrii

Email Drukuj PDF

Jak często w naszej codziennej pełnej zajęć i napięć rzeczywistości  zadajemy sobie,  dla jednych z pozoru naiwne, dla innych zapewne zbyt filozoficzne pytanie, czym jest dla nas Polska. Niejeden z nas odpowie z pewnością, że, tak naprawdę, to nigdy, ponieważ nie ma na to czasu, kogoś innego samo pytanie zdziwi, bo przecież po co w ogóle je zadawać i co z niego ma wynikać .

Poprawiony ( wtorek, 17 listopada 2015 15:44 ) Więcej…
 

TO MY PIERWSZAKI SZCZĘŚLIWA 13

Email Drukuj PDF

"TO MY PIERWSZAKI SZCZĘŚLIWA 13" pod takim hasłem odbyło się 27 października pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej im.M.Konopnickiej w Jamkach-Korzonku. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: radni pobliskich miejscowości p. H. Bula i p.W. Gajos, oddelegowana z  Urzędu Gminy w Konopiskach p. A. Rokosa, sołtys wsi Korzonek-Leśniaki p. B.Morzyk,  sołtys wsi Jamki-Kowale p. J. Cisowska, honorowy prezes OSP Jamki p. W.Żukow, przewodnicząca KGW w Korzonku p. T. Pyrkosz oraz przewodnicząca Rady Rodziców p.A.Szymanek.

Więcej…
 

WYRÓŻNIENIE DLA IGI GONERY Z PRZEDSZKOLA W RĘKSZOWICACH W KONKURSIE PLASTYCZNYM „PYZA NA POLSKICH DRÓŻKACH”

Email Drukuj PDF

6 listopada 2015 r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu organizowanego przez Artystyczne Przedszkole Olka Klepacza. Konkurs tematyką nawiązywał do przygód małej Pyzy z bajki H. Januszewskiej, a jego celem było wspieranie i rozwój zainteresowań plastycznych oraz literackich u dzieci w wieku przedszkolnym, promowanie dziecięcej twórczości.

Więcej…
 

III miejsce w konkursie literackim

Email Drukuj PDF

W niedzielę, 18 października nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu literackiego „Opowiedz mi o Janie Pawle II”, w którym uczeń Szkoły Podstawowej w Rększowicach -  Mikołaj Wawrzyńczak zajął III miejsce. Patronat honorowy nad konkursem objął ks. Arcybiskup Wacław Depo i dr Wanda Półtawska.

Więcej…
 

Prowadzenie resuscytacji w szkole

Email Drukuj PDF

16 października 2015r. po raz kolejny uczniowie Szkoły Podstawowej w Rększowicach  przyłączyli się do uczniów z całej Polski i przystąpili do bicia ogólnopolskiego rekordu w prowadzeniu resuscytacji krążeniowo – oddechowej (RKO). Punktualnie o godzinie 12.30 dwadzieścia jeden osób rozpoczęło akcję na dziewięciu fantomach.

Więcej…
 
Strona 3 z 43
Nawigacja: Home Oświata

Ostatnie aktualności

Popularne publikacje

Urząd Gminy Konopiska

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami

ul. Lipowa 5
42-274 Konopiska
tel:  +48 343282057
fax: +48 343441935

e-mail: sekretariat@konopiska.pl
Formularz kontaktowy znajdziesz w dziale kontakt.

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj10
Wszystkie w tygodniu23
Ostatni miesiąc173
Suma wejść466515