Kultura

"MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM"

Email Drukuj PDF

W dniu 17 kwietnia 2015 roku w Eliminacjach Gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” zorganizowanych przez Wójta Gminy Konopiska Jerzego Żurka, Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych druha Grzegorza Dynera i Komendanta Gminnego druha Janusza Jończyka udział wzięło 27 uczestników ze szkół i Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Gminy Konopiska.

Więcej…
 

Taneczne Podboje!!!

Email Drukuj PDF

W dniu 19 kwietnia w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu  odbyła się po raz siedemnasty Lubliniecka Wiosna Kulturalna. Zmagania  wokalistów oraz tancerzy oceniały 2 Komisje. W jury tanecznym zasiedli: Barbara Duszczak - Absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Bytomiu oraz Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie, Wydziału Wychowania Muzycznego o specjalności pedagogika baletu, Kryspin Hermański - Absolwent Państwowej Szkoły Baletowej w Bytomiu, członek zespołu baletowego Teatru Rozrywki w Chorzowie, finalista programu telewizyjnego „You can dance” (2008) oraz Sebastian Sosna - Absolwent Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Bytomiu oraz Wyższej Szkoły Artystycznej we Frankfurcie nad Menem.

Więcej…
 

Wręczenie nagród za udział w Międzypowiatowym Konkursie Plastycznym na "Kompozycje Wielkanocne"

Email Drukuj PDF

14 kwietnia 2015 roku w Kościele Parafialnym pw. Św. Walentego w Konopiskach odbyło się wręczenie nagród za udział w Międzypowiatowym Konkursie Plastycznym na „Kompozycje Wielkanocne”,  nad którego prawidłowym przebiegiem  czuwała p. Sylwia Rogacz. Konkurs cieszył się dużą popularnością, wzięło w nim udział ponad sto prac dzieci,  młodzieży i dorosłych z powiatu częstochowskiego.

Poprawiony ( środa, 22 kwietnia 2015 11:30 ) Więcej…
 

Gminny Konkurs Recytatorski – "Wrażliwość na słowa"

Email Drukuj PDF

26 marca br. 33 recytatorów reprezentując przedszkola oraz wszystkie placówki szkolne z terenu naszej gminy wzięło udział w XXVII Gminnym Konkursie Recytatorskim „Wrażliwość na słowa”. Konkurs odbył się w Konopiskach, a organizatorem było Gminne Centrum Kultury i Rekreacji. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu, scenografią, regulaminem i zgłoszeniami czuwała jego wieloletnia opiekunka p. Mariola Łyszczarz. Przesłuchania gminne były eliminacją do przesłuchań powiatowych w Częstochowie w Regionalnym Ośrodku Kultury w dniach: 15 kwietnia o godz. 10.00 dla uczniów szkół podstawowych i 16 kwietnia o godz. 10.00 dla uczniów gimnazjum.

Poprawiony ( czwartek, 02 kwietnia 2015 10:23 ) Więcej…
 

„Z Gaikiem do ludzi…”

Email Drukuj PDF

Zielony Gaik to drugi po topieniu Marzanny zwiastun i zarazem symbol nadchodzącej wiosny. O ile jednak topienie lub palenie Marzanny wciąż jest dzieciom znane, o tyle strojenie Gaiku staje się już obrzędem zanikającym. Zgonie z ludową tradycją, dużą świerkową gałąź lub drzewko ozdabiano kolorowymi wstążeczkami i kwiatami, a na szczycie sadzano strojną lalkę, jako symbol królowej wiosny. Z tak udekorowanym Gaikiem obchodzono wieś, śpiewając przy tym radośnie na znak pożegnania zimy i przywitania wiosny. W zamian gospodynie dawały w podarunku jajka, przekąski i drobne pieniądze.

Więcej…
 

PROTOKÓŁ Z ROZSTRZYGNIĘCIA MIEDZYPOWIATOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO NA "KOMPOZYCJE WIELKANOCNE"

Email Drukuj PDF

Protokół (pdf)

 
Strona 13 z 73
Nawigacja: Home Kultura

Ostatnie aktualności

Popularne publikacje

Urząd Gminy Konopiska

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami

ul. Lipowa 5
42-274 Konopiska
tel:  +48 343282057
fax: +48 343441935

e-mail: sekretariat@konopiska.pl
Formularz kontaktowy znajdziesz w dziale kontakt.

Statystyki odwiedzin

Dzisiaj0
Wszystkie w tygodniu153
Ostatni miesiąc417
Suma wejść453374